Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Efektivní veřejná správa v Mikroregionu Sokolov - východ > Aktuality projektu Efektivní veřejná správa

Aktuality projektu Efektivní veřejná správa

Logo OPZ barevné[2].jpg 

 

Registrační číslo projektu: CZ.03.4.74/0.0/0.0/16_033/0002970

Název projektu: Efektivní veřejná správa v Mikroregionu Sokolov - východ  

  

Ohlédnutí za dosavadním průběhem projektu Efektivní veřejná správa v MS-V 

Není to tak dávno, kdy jsme podávali žádost o dotaci a dnes s překvapením zjišťujeme, že projekt má za sebou již ¾ realizace. Organizačně nejnáročnější aktivitou projektu byla bezesporu série vzdělávacích akcí pro zaměstnance obecních úřadů. Původně nastavené zaměření na tzv. měkká témata ne všem vyhovovala, a tak se po telefonickém průzkumu zájmu o zaměření témat v obcích změnila polovina letošních témat na odborné dovednosti. Nejlépe hodnocenými lektory ze strany členských obcí MSV byli dr. Lovasová, která s účastníky probírala a zlepšovala jejich komunikační dovednosti a předcházení a řešení konfliktů a dr. Kubánek, jehož tématem byl Správní řád.

V uplynulém monitorovacím období byly do 14 PC v 8 členských obcích instalovány aplikace GIS s jednou vrstvou (zeleň) a jejím naplněním, dále byly rozpracovány strategické dokumenty v souladu se žádostí. Na městském úřadu v Novém Sedle dosud probíhá zavádění sebehodnoticího rámce CAF a práce na Sebehodnoticí zprávě, její dokončení je naplánováno do konce srpna.

V posledním půlroce nás čeká dokončení strategických dokumentů a evaluace procesu CAF v Novém Sedle. Vzhledem k tomu, že nejnáročnější část projektu již máme za sebou, věříme, že i poslední monitorovací období projektu proběhne hladce a zbytečných průtahů.

Hana Bašková

manažerka projektu

Dr.Lovasová v N.Sedle.jpg