Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > SHIFT-X > Regionální značky > Original product of Sokolovsko

Original product of Sokolovsko

Katalog certifikovaných výrobků

Exkurze, ukázky výroby Pro zájemce o značku Tiskové zprávy

Original product of SokolovskoNa území Sokolovska vznikla nová regionální značka s názvem „Original product of Sokolovsko“. Značka byla vytvořena v rámci projektu SHIFT-X, který je realizován v rámci programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

Tato značka označuje především řemeslné výrobky, zemědělské a potravinářské produkty, umělecká díla pocházející z regionu Sokolovska.

Cílem fungování této značky je podpora místních producentů (živnostníků, zemědělců, malých, středních ale také velkých firem), jejichž výrobky jsou vyrobené z místních surovin nebo se jedná o řemeslné výrobky, při jejichž výrobě je v převážné míře využita ruční práce a jsou spojené s místní kulturou a tradicemi

Zájmové území je území okresu Sokolov a dále území obcí Hory, Jenišov, Mírová (tzn. území všech členských obcí Mikroregionu Sokolov - východ).

Na jaké akci můžete certifikované produkty zakoupit? 

Selskou truhlu, vonné svíce, med a ovocné čaje Krásenské čajování můžete obvykle zakoupit na Festivalu řemesel na Statku Bernard třetí týden v červnu.

Vonné svíce můžete obvykle nakoupit na jarmarku v Kraslicích poslední sobotu v srpnu.

Selskou truhlu a vonné svíce můžete zakoupit na Vánočních trzích na Statku Bernard na začátku prosince.
 
Vonné svíce můžete zakoupit na Krušnohorských vánocích na hradě Loket na začátku prosince.
 

publicita SHIFT-X