Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Předávání certifikátů regionální značky a vítězce soutěže Tradiční výrobek roku

Předávání certifikátů regionální značky a vítězce soutěže Tradiční výrobek rokuDne 29. června se uskutečnilo předávání certifikátů regionální značky "Original product of Sokolovsko" a certifikátu vítězi soutěže Tradiční výrobek roku. Obě aktivity Mikroregionu Sokolov - východ podporují místní výrobce. Předáním certifikátů byla završena několikaměsíční činnost obou aktivit. Certifikáty potvrzující právo užívat regionální značku "Original product of Sokolovsko" a certifikát vítězce soutěže Tradiční výrobek roku předal předseda Mikroregionu Sokolov - východ a sokolovský místostarosta Jan Picka.

Do internetové soutěže Tradiční výrobek roku se mohli hlásit do konce dubna lidé, kteří ať už volnočasově nebo profesionálně vyrábí cokoli zajímavého na území Karlovarského kraje. V květnu pak probíhalo internetové hlasování, na všechny přihlášené výrobky se můžete stále podívat zde.

Náramek ze skleněných perel, který vyrábí paní Lenka Bierová z Ostrova, je vítězným výrobkem soutěže Tradiční výrobek roku 2021. Pokud byste měli o náramek zájem, můžete kontaktovat vítězku na e-mailu lenka.bierova@seznam.cz nebo se podívat na to, jak se tyto výrobky vyrábí na www.perlyzeskla.cz.

Žadatelé o regionální značku musí splnit několik podmínek, být ze zájmového území (okres Sokolov + Hory, Jenišov, Mírová), dále musí být podnikatelem, včelařem, zemědělcem nebo neziskovkou a musí splnit certifikační kritéria, která posuzuje certifikační komise, která letos posuzovala podané žádosti na konci května.

Certifikát potvrzující regionální značku převzala Jitka Nejedlá z Chlumu Svaté Maří za Chlumské vitrážové dekorace. Stejné právo používat značku "Original product of Sokolovsko" získal Jiří Halaj z Dolního Rychnova za svůj produkt Havířova rychnovská sůl. Paní Nejedlá získala certifikát poprvé, pan Halaj má ve svém držení už jeden, a to za výrobek Rychnovský oříšek - vlašské ořechy v medu. Zde se můžete podívat na katalog certifikovaných produktů, kde jsou kontakty na jednotlivé výrobce.

Certifikované výrobky i výrobky vítězky letošní soutěže Tradiční výrobek roku si můžete zakoupit v místních provozovnách nebo na trzích v regionu (např. na Statku Bernard nebo v Lokti).

IMG_6561.JPGIMG_6563.JPG

P1100687.JPGP1100689.JPG

P1100692.JPGIMG_6587.JPG

Autoři fotografií: Dagmar Hůrková - koordinátorka regionální značky a soutěže, Vladimír Meluzín (Město Sokolov)

Zde jsou další fotografie z předávání:IMG_6555.JPGIMG_6566.JPGIMG_6569.JPGIMG_6575.JPGIMG_6581.JPG

P1100691.JPG