Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Mikroregionu Sokolov - východ - nevšední zážitek

Den Mikroregionu Sokolov - východ - nevšední zážitekMikroregion Sokolov - východ umožnil návštěvníkům Statku Bernard v Královském Poříčí 7. srpna 2021 nevšední zážitek. Na přehlídce regionální kuchyně lidé ochutnávali místní speciality v kategoriích teplá jídla a nejlepší koláč, jak od amatérských kuchařů, tak od profesionálů. Návštěvníci dostali hlasovací lístek, postupně ochutnali všechna jídla a na lístku pak zapisovali pořadí prvních tří míst nejchutnějších jídel. Při výdeji jídel lidé dostali kromě porcičky také dobrou náladu (a někde i vtípek).

Na své si přišly snad všechny smysly, protože při ochutnávce lidé mohli poslouchat hudební vystoupení kapely "Těžko soudit motýla", zpěvačky Lucie Sivákové a zpěváka Petra Hodka. Program zpestřilo vystoupení divadélka pro děti ŠUP LUP.

I když šlo především o vlastní ochutnávku a ukázku kuchařského umění lidí z našeho regionu, přeci jen byly hlasy sečteny a těsné výsledky určily pořadí "na bedně". Výsledky jsou za fotografiemi. Děkujeme velice všem zúčastněným za přípravu a aranžmá chutných jídel a nevšední zážitek.

Lidé také měli možnost si prohlédnout minivýstavku produktů regionální značky "Original product of Sokolovsko", přičemž zakoupit na Statku Bernard si mohli (a ve stálých provozovnách stále můžou) truhlu a vonné svíce. Zde na odkaze je katalog regionálních produktů.

Mikroregion Sokolov - východ bude další obdobnou akcičku pořádat v sobotu 25. září 2021 v Novém Sedle (kategorie bramborový salát, makové překvapení).

20210807_131308.jpg20210807_133844.jpg

 IMG_20210807_120727.jpgIMG_20210807_120947.jpg

Teplá jídla:

  1. místo: Bernardovo svíčková (Statek Bernard)
  2. místo: Roláda ze Slavkovského lesa (Rudolec-Březová)
  3. místo: Novosedelská zelňačka (Nové Sedlo)

 

Nejlepší koláč:

  1. místo: Rudolecké koláčky (Rudolec-Březová)
  2. místo: Jablečný štrůdl s vanilkovou omáčkou (Statek Bernard)
  3. místo: Punčák (Tereza Zykánová)