Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mikroregion připravuje cyklostezku Chodov - Loket přes Nové Sedlo

Mikroregion připravuje cyklostezku Chodov - Loket přes Nové SedloZáměrem Mikroregionu Sokolov - východ je vybudování nové cyklostezky propojující města Chodov a Nové Sedlo především pro zvýšení bezpečnosti dopravy v řešené lokalitě. Dosud musí cyklisté jezdit po hlavní frekventované silnici. Nově vybudovaná cyklostezka v úseku Chodov – Chranišov – Nové Sedlo – Loučky bude vhodnou alternativou místo dopravy po silnici. Stezka umožní cyklistům projetí mezi okrajovou částí Loučky do centra Nového Sedla, dále do Chranišova, kde je průmyslová zóna a do centra Chodova, kde jsou úřady, obchody, podniky, školy, bezpečným způsobem.

V řešené lokalitě není bez realizace projektu možná bezpečná doprava pro cyklisty, v současné době využívají cyklisté silnici. Projekt má vyřešit zklidnění dopravy v lokalitě, protože budou mít cyklisté oddělený prostor a dojde tak k oddělení motorové a nemotorové dopravy.

Projekt je v přípravné fázi, je vydáno stavební povolení a připravuje se žádost o dotaci s názvem projektu

"Cyklostezka Chodov - Loket přes Nové Sedlo - etapa I".

 

Žádost o dotaci se připravuje k podání do výzvy č. 58 IROP IPRÚ Karlovy Vary na aktivitu cyklodoprava. Mikroregion Sokolov - východ chce pro realizaci využít možnosti spolufinancování z dotačních prostředků Evropské unie.

Termín ukončení realizace výstavby cyklostezky je do 30.6.2023

Projekt umožní realizaci napojení města Loket na cyklostezku v další etapě (mimo tento projekt).