Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PŘEHLÍDKA REGIONÁLNÍ KUCHYNĚ - výsledky hlasování „Nové cesty komunální spolupráce"

PŘEHLÍDKA REGIONÁLNÍ KUCHYNĚ - výsledky hlasování „Nové cesty komunální spolupráce"Emblem_Europaeische_Union_mit_Verweis_Fonds_Farbe.jpg                                                                                      SNCZ2020_Zusatz_RGB_150dpi.jpg

 

V sobotu 28. září 2019 se v Amfiteátru v Lokti uskutečnila Přehlídka regionální kuchyně, kterou pořádal Mikroregion Sokolov – východ jako jednu z řady aktivit přeshraničního projektu „Nové cesty komunální spolupráce v prostoru Euregia Egrensis“. Abychom celou akci více zatraktivnili, byla přehlídka zároveň i soutěží o nejlepší polévku a ovocný koláč.

Jako účastníci se do soutěže zapojily tyto týmy:

Tým

Polévka

Koláč

Březová - Rudolec

Rudolecká hříbková

Rudolecký ovocný koláč naruby

Helena Farová

Kulajda

Švestkový koláč

Viktor Mejstřík

Drštková 

Variace ovocných koláčů

Bad Lobenstein

Schwammespalken (houbová polévka)

Babiččin jablečný koláč

Střední škola živnostenská Sokolov 

Lázeňská bramboračka

Hruškový koláč s koriandrem

Nové Sedlo

Zelňačka

Švestkovomakový obrácený koláč

Obec Šabina

Zelňačka

Hrníčkový rybízový koláč

Loket

Dýňová polévka

Loketský švestkový koláč

 

Již krátce po 10. hodině začali přicházet první návštěvníci, aby ochutnali připravená jídla. Přehlídka nebyla ale jen o ochutnávání, ale především o setkávání lidí. Nikdo nedokázal rychle sníst všechny vzorky najednou, takže lidé zůstávali, sdíleli své gurmánské zážitky s ostatními nebo si povídali se soutěžícími. Pro děti, které přišly se svými rodiči nebo prarodiči, byl připraven doprovodný program v podobě divadelních představení a šermířských soubojů.

Akci navštívilo více jak 250 českých i německých ochutnávajících diváků, kteří měli následně nelehký úkol, vybrat tu nejlepší polévku a nejlepší koláč. Mnoho z nich, když odevzdávali své hlasovací lístky, tvrdilo, že by nejraději dali svůj hlas každému, protože všechna jídla byla prostě vynikající.

Na závěr byly všechny hlasy sečteny a vyhlášeny první tři místa v každé kategorii. Další pořadí jsme záměrně nehodnotili, protože za nás byli vítězové všichni – už jen proto, že navařili a napekli takové množství vynikajících dobrot. Za to si zaslouží obrovský dík a úctu. Samotné hlasování ukázalo velmi vyrovnané výsledky mezi všemi soutěžícími.

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ

Kategorie polévka:

  1. místo: Zelňačka, Nové Sedlo
  2. místo: Rudolecká hříbková, Rudolec - Březová
  3. místo: Zelňačka, Šabina

Kategorie ovocný koláč:

  1. místo: Rudolecký ovocný koláč naruby, Rudolec - Březová
  2. místo: Švestkovomakový obrácený koláč, Nové Sedlo
  3. místo: Hruškový koláč s koriandrem, SŠŽ Sokolov.

 

Ceny do soutěže věnovala města Nové Sedlo, Chodov, Loket a obec Šabina. Tímto bychom jim chtěli poděkovat.

Celá akce splnila svůj záměr a tím je sbližování lidí žijících v příhraničním regionu prostřednictvím dobrého jídla. To určitě potvrdí všichni, kdo přišli. Dobrá nálada a pozitivní energie se zde šířila od začátku až do konce.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem účastníkům přehlídky i návštěvníkům a budeme se těšit na setkání při dalších ročnících této akce.

 

Tým projektu

 

Aktuality projektu - DE.pdf

 

20190928_110422.jpg

20190928_142705.jpg

hruškový koláč.jpgpolévka v chlebu.jpg

stánek Loket.jpg

stánky.jpg