Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > REVOLUTION TRAIN v Chodově - revoluční primární protidrogová prevence

REVOLUTION TRAIN v Chodově - revoluční primární protidrogová prevenceDatum konání:
6.5.2019
Datum ukončení:
7.5.2019

Vlak zastaví ve vlakové stanici Chodov ve dnech 6. a 7. května 2019.

 

Cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.

  

Program trvá 90 minut a je určen jak pro školní skupinky (od 12 do 17 let) tak i pro širokou veřejnost (od 10 let). Vítáni jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si závislosti u dítěte dlouho nemusí všimnout a nakonec může být pozdě. 

 

Dopolední program je rezervován pro školy z Mikroregionu Sokolov - východ. Odpoledne je otevřeno pro širokou veřejnost od 15:30 do 18:00 hodin. Program začíná každých 20 minut.

 

Vstup bude díky Městu Chodov, Mikroregionu Sokolov - východ, obcím Loket a Nové Sedlo po celou dobu zdarma.

 

Vlak byl již ve více než 100 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 100 tisíc lidí. 

 

REVOLUTION TRAIN dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Podporu a záštity projektu udělili Policejní prezident PČR, Ministerstvo vnitra a ministr zdravotnictví ČR. Velkou podporou jsou pozitivní reakce dětí a pedagogů, kteří se programu zúčastnili.

 

Odkaz na trailer:

 

https://www.youtube.com/watch?v=n_a5N6Qxo8U&t=23s

 

 

www.revolutiontrain.cz