Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuality k projektu "Nové cesty komunální spolupráce v prostoru Euregia Egrensis"

Aktuality k projektu "Nové cesty komunální spolupráce v prostoru Euregia Egrensis"Emblem_Europaeische_Union_mit_Verweis_Fonds_Farbe.jpg                                                   SNCZ2020_Zusatz_RGB_150dpi.jpg

Exkurze do Bad Lobenstein a jeho okolí

Termín konání: 24. 6. – 25. 6. 2019

V pondělí 24. června vyrazila delegace Mikroregionu Sokolov-východ do města Bad Lobenstein, k vedoucímu partnerovi projektu.

Po příjezdu jsme byli přivítáni panem starostou a dalšími zástupci města a spolků působících na jeho území.  Následovala prohlídka místního zámečku a poté jednání pracovních skupin, kde byly prodiskutovány možnosti spolupráce jak během projektu, tak i mimo něj. Po společném obědě následovala prohlídka města a jeho okolí – přehrady Bleilochstausee, regionálního muzea se starou věží „Alter Turm“, hrad Lobenstein, část města, kde jsou soustředěna všechna školní zařízení a sportoviště a termální lázně ARDESIA Therme.

Po celodenním programu plném zážitků následovala společná večeře, kdy byl prostor i pro neformální diskuzi a zábavu.

Druhý den pokračovala exkurze do okolí Bad Lobensteinu a účastníci měli možnost navštívit Altvaterturm (kopie bývalé rozhledny na Pradědu), město Lehesten a Německo-německé muzeum v Mödlareuthu (vesnice rozdělená „železnou oponou“ a díky betonové zdi vedoucí středem obce nazývaná jako „malý Berlín“).

Další exkurze, kdy bude Mikroregion Sokolov-východ hostit partnery z Bad Lobensteinu je naplánována na říjen tohoto roku. Se svými náměty na návštěvu zajímavých míst v našem regionu se prosím obracejte na manažerku projektu paní Slámovou.

 

Ing. Eva Slámová

slamova.eva22@gmail.com

tel.: 774 087 510

Lázeňský park v Bad Lobenstein.jpgPřehrada.jpg

Lázeňský park v Bad Lobenstein                                                                                       Přehrada Bleilochstausee

Alter Turm.jpgAltvaterturm.jpg

Alter Turm                                                                                                                                    Altvaterturm

výhled z hradu na Bad Lobenstein.jpg

Výhled na Bad Lobenstein

Mödlareuth.jpg

Mödlareuth

Mödlareuth 7[1].jpgMödlareuth 6.jpg

 Mödlareuth

 

Jednání pracovní skupiny zaměřené na cestovní ruch

Termín konání: 27. 6. 2019

Ve čtvrtek 27. června proběhlo na Statku Bernard v Královském Poříčí jednání pracovní skupiny na téma cestovní ruch. Na Bernard přijeli zástupci muzeí z Bad Lobensteinu a jeho okolí a zástupci infocenter a muzeí ze Sokolovska. Celkem se sešlo 20 reprezentantů cestovního ruchu. Účastníci vzájemně představili svoji činnost, prodiskutovali možnosti zlepšení svých nabídek a hledali témata pro rozvoj spolupráce. Padly zde zajímavé náměty, které budou v rámci této skupiny dále rozvíjeny.

Jednání pracovní skupiny cestovní ruch.jpg

 Jednání pracovní skupiny cestovní ruch

 

Kulturní září na Sokolovsku 2019

Během zářijových víkendů se můžete těšit na celou řadu kulturních akcí, které se uskuteční na území Sokolovska. Mikroregion Sokolov-východ v rámci projektu "Nové cesty komunální spolupráce v prostoru Euregia Egrensis" připravil přehled všech těchto akcí a bude je dále pod společnou hlavičkou „Kulturní září na Sokolovsku 2019“ propagovat. Přehled naleznete na přiloženém plakátu, jehož německá verze bude distribuována i v Německu. Děkujeme všem zapojeným organizátorům, kteří se na společné propagaci rovněž podílí a zviditelňují náš region jako místo s bohatou kulturní nabídkou, kde mohou návštěvníci každý víkend zažít zábavné a kulturní odpoledne.

plakát.JPG

 Plakát kulturní září na Sokolovsku